• Zespół Szkół w Stanach

Licznik wizyt

Profil szkoły

Szkoła w liczbach

Do naszego Zespołu Szkół w Stanach w roku szkolnym 2013/2014 uczęszcza 153 uczniów podstawówki i 141 uczniów gimnazjum.  Zatrudnionych jest 30 nauczycieli w pełnym i niepełnym wymiarze godzin. Nad wszystkim czuwa dyrektor szkoły Pani Bożena Sałęga.

Baza lokalowa

Budynek naszej szkoły został wyremontowany. Wymieniono wszystkie okna, odmalowano wszystkie klasy i korytarze. Posiadamy: dwie pracownie komputerowe z szerokopasmowym dostępem do Internetu, salę gimnastyczną, stołówkę szkolną, skomputeryzowaną bibliotekę z centrum multimedialnym, gdzie możemy pogłębiać swoją wiedzę, sekretariat z centrum monitoringu i pokój nauczycielski z aneksem socjalnym.

Kultywujemy tradycje

Prężnie działający Samorząd Uczniowski co roku organizuje nietuzinkowe uroczystości szkolne: Otrzęsiny, Dzień Nauczyciela, Jasełka, Dzień Kobiet, Dzień Samorządności.

Rozwijamy swoje pasje i zainteresowania

Nasza szkoła daje nam możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Koło teatralne prowadzone przez panią Agnieszkę Sobolewską doskonaliło swój warsztat na lekcjach teatralnych w teatrze Maska w Rzeszowie,  wystawiło dwa spektakle: „Jest taki kwiat”, i „Dwie Dorotki”. Koło dziennikarskie pani Małgorzaty Bożek wydaje gazetkę i rozwija swój warsztat dziennikarski poprzez spotkania z redaktorami gazet lokalnych. Koło polonistyczne też może pochwalić się licznymi sukcesami w konkursach literackich, recytatorskich i olimpiadach polonistycznych. Nasza koleżanka Joanna Błądek była finalistką wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu polonistycznego, a Wiola Kozioł była laureatką wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu języka angielskiego.